Yaşamak için Bahaneler Aramak …

Hani insanlar kendi elleriyle kıyarlar canlarına. Belki intihar etmemiştir. belki bir faili meçhul cinayete kurban gitmiştir.
Suçlu konumunda kimseyi bulamadığımız bir faili meçhul cinayettir intihar. Sorumlusu tüm insanlığın olduğu bir suçtur.
Hani savaşlara duyarsız kalındığı insanlık suçu oluyor ya bu da ondan pek falza farkı yok gördüğüm kadarıyla.
Hayatıma son vermemden kimsenin suçu yoktur diye satırlara düşen kelimeler belkide gerçekleri yansıtmıyor aksini bütün insanlığın
yıllarca uğraşa geldiği ve sonunda başarabildiği büyük bir suçtan ibaret olmadığını kim iddia edebilir ki ?
Ya kaybedilenler ? Onca yıllarda yetiştirilebilen yetenek ve bilgiler, her yetenek ve bilgiler için verilen geceler günler eğitim ve öğretim alınan onca insanın emeği, 30 saniyede boşa giden onca yıl ?
Soruyorum şimdi sizlere o kadar bilgili saniyorsunuz ki sizler kendini daha ilkokulu bile yumurta ile geçmiş beş vakit namzını sekteye milletin içinde uğratmayan sizler ne kadar cahilsiniz ? Pardon bilgili demem gerekti oysa değilmi sizlere bi bok bilmeyen beş para etmez insanlardan ibaretsiniz kusura bakmayın. 2 Çocuk sahibi olmakla anne yada baba olunmuyor. Çocukların sizler üzerinde haklarının olduğunu bilmiyorsunu veya işinize gelmiyor. Sadece çocukların yükümlülüğü yoktur. Açıkçası bunları sizlere anlamaya gerek bile yoktur. Nasıl olsa anlamayacağınız aşikar. Giden onca bilgi ve yetenek sahibi insanın sahip olduklarına sahip olsanız herhalde yemeyeceğiniz bok yoktur.
Açıkçası bir gram bile şüphem yok. Açıkçası sizin olsun bu boktan dünya diyeceğim ama halan yasadigim gecelerim var sizlerin haberi bile olmadığı. Açıkçası yaşamak için bahaneler üretiyorum kendime, her bahanem bir hedefin olmadığı, hedefim olursa biliyorum ne pahasına olursa olsun rahatlıkla yapabileceğimi ama bir hedef belirlemiyorum kendime bile bile zor olsada boş boş insanları acı içinde acizliklerini izlemek pahasına olsada….

Bir cevap yazın