Küçük Ayrıntılar Büyük detayları getiriyor.

Çok küçük şeyler  çok büyük olaylara neden olabildiğine  kaç kere  şahit oldunuz ?
Ama  bu kadar saçma gibi görünen olay insanın hayatındaki olumsuz olayların nedenini görmenizi nasıl neden olabilir ki ?
Nefesiniz ile ölen bir sinek. Öyle ahım şahımda büyük değil arkadaş . hepinizin tiksindiği bir sinek. Evet  yanlış yazmıyorum küçümsediğimiz beğenmediğimiz bir sinek ölümü ile bazı şeylerin farkına varmama ve belkide  hayatımda dönüşü olamayacak olayların önüne  geçmeme neden oldu. Bütün hesapları  alt üst eden  tartsam 1 gram bile  etmeyen bir sinek. Bu yıl gördüğüm ve yaşadığım onca olaydan sonra  hala görüyorum bazı şeylerden uzaklaştırılmaya çalışıldığım gerçeğini ama göremediğim bir şey var nereye sürükleniyorum ve ya nereye yönlendiriliyorum .
Bu sorunun cevabını açıkçası bilmiyorum. Bilsem  herhalde direk gitmeye kalkardım ve  hayatıma önceden belirlenmiş  her şeyi rahatlıkla alt üst ederdim sanırsam. Zaten burada olmama bile  çok saçma şekilde  yollarla olmadı mı ? Kaynağında yatan gerçek saçma olmasa da ki tahmin ettiğim olayın vesile olaması ve sonrasına yaşananlar ne kadar tuaf. Her ne kadar bütün olaylara karşı bir  b ve ya c  planlarım olsa da  en kotu zamanda bile ani kararlar ve planlarla durumu  sakin bir şekilde kurtarabiliyor olsam da.  Yüz yıllar önce  bu kadar kusursuz  hazırlanmış bir planın içinde hiç bir yere  kaçamıyorum. Kaçtığımı sandığımda bile  planın parçası olarak ilerlediğimi görünce tekrar şaşırabiliyorum. Bunun adına Kader diyorlar her ne kadar insanların  çabaları nispetinde belirlense de  bazıları kaderlerine ne kadar etki etmek isteseler de   kusursuzca düzenlenmiş bu plandan  kurtulamıyorlar üstelik doğa üstü güçlerde kullanılsa  kimse sizi kurtaramıyor değiştiremiyor.  Sadece hafif bir sarsıntı ancak oluşturabiliyorlar . Belkide bu  sarsıntılarda bu büyük planın parçasıdır  ama bilemiyorum. Kaderimi değiştiremiyorum. Sessizce yaşayım diyorum yine olmuyor kendimi olayların içinde buluyorum ve  yaşamaya devam ediyorum…… Seni seviyorum Baba. Senin gibi  bilgi yumağı birinin yanımda olması. bana böyle bir nimeti bahşeden yaradanıma şükürler olsun…  Bana böyle küçük ama sonuçları büyük. aynı zamanda  kendisi ve sonuçları büyük mucizeler gösteren yaradanıma binlerce defa şükürler olsun.  Daha  bu kadar küçük mucizelerin sonuçlarında şaşkınlık yaşamamak elde değilken aramıyorum öyle  ayın ikiye ayrılması denizin kuruması, ölüler ile konuşmak gibi mucizeler. Kısacası Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.. Hayırlı Ramazanlar.

Bir cevap yazın