Bir Deniz Düşünün

Bir Deniz Düşünün…

 

Üzerinde  martıların  sessiz sedasız uçuştuğu .Etrafına meltemlerini her gün ama her gün cömertçe sevgi ve şefkatle savuran; Gökyüzü ile bir olan masmavi rengi ile kendisine aşık bırakan, Ufukta gökyüzü ile bir araya gelen ve size her gün bam başka güzellikler saçan.

Sanki sizin için üstünde  gözlerinizi  sapsarı rengi ile  kamaştıran bir güneşin doğduğu. Güneşin bile kendisinden  ayrılırken zorlandığı her aksam etrafına hüzün saçtığı. Hüznünün bile  gözlerimize  bir doğa harikası gibi  yansıdığı bir deniz.

Düşünün işte bütün güzelliklerini size sunmakla kalmayıp güzelliklerini hayatına  katan  masmavi  bir deniz. Düşünün işte hayalinizdeki olanları  zaman  yayarak hayatınızda  yeri  geldiğinde bir bir yaşatan  varlığı ile  varlığınıza  her an güç  katan ve  katmaya devam eden bir deniz.

Şimdi öyle bir deniz düşünün ki yukarıdaki hayallerinizi  yerle  bir eden,  her gün ve her an  bıkmaksızın  nefretini  yüzünüze vuran. Sapsarı güneşi ile siz her na  sanki  cehennem ateşine atar gibi  yakan .  Yüzünüze  o tatlı   meltemleri değil, fırtınaları ile yolunuzu değiştiren ve   kafasının estiğince sizi yerden yere vuran o güzel maviliğini kaybetmiş  yerine simsiyah bir renge bürünmüş bir deniz ve üstelik gökyüzünü de kendisine eş etmiş.

Etrafından ziyade size  acı ve keder saçmayı  görev edinmiş bir deniz… 

Şimdi gözlerin geldi aklıma bir an …
Her şeyinle sen geldin aklımın ücra köşelerine kadar.
Masmavi denizinden simsiyah denize  dönüşebilen  acı ve nefretini saçan gözlerin var hayallerimde. Acı ve keder  sunmakta  usta bir kişilikle sen geldin aklıma.
Düşünüyorum da ben olmasam  ne acı nede keder saçabilir sin …

Konunun ana kaynağı sen değilsin aslında hiç bir zamanda olamadın.

Ne gözlerin, ne  o dalgalanan saçların  ne de sensin  her şeyi böylesine güzel kılabilen .
Geçte olsa görebiliyorum ki bunu  başaran maalesef sana gözlerimmiş…
Her şeyi bu kadar güzel görmemeli imiş aslında .

Ve şimdi Gözlerimizde  alıp gidiyorummmmm ….

Şimdi  siyaha bürünmüş denizin ve nefretinin temsili olan bitmek bilmez fırtınalarınla hangi limanı  hangi şehri  yerle bir edersen et ….
KENDİNE İYİ BAK….

Bir cevap yazın